Zlepšovanie našej expozície úspešne pokračuje

Možno nikto z členov Spoločnosti priateľov cestovateľa Samuela Šikeťa a pukanskej histórie netušil, s akou pozitívnou odozvou sa stretneme pri budovaní Expozície pukanskej histórie. Nás členov to veľmi teší a povzbudzuje do ďalších aktivít. Sme vďační všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili a neodmietli našu prosbu o pomoc.
Tak sa nám v súčasnosti darí rekonštruovať ďalšiu miestnosť v budove na Námestí mieru 17 v Pukanci. Ruku k dielu priložil Vladko Beľujský, ktorý urobil v miestnosti stierky. Ďalšie stavebné úpravy boli ochotní zrealizovať Paľko Gembeš, Tomáš Palkovič a Janko Ľupták. Dlažbu uložil Jaro Sluka, drevené okno zrenovoval Roman Kvasničák . Všetko sponzorsky za „ďakujem pekne“. Verím však, že to urobili vďačne pre našu obec, občanov, pre zachovanie nášho historického dedičstva. S veľkou ochotou a pomocou sme sa stretli aj od pracovníkov Obecného podniku služieb, spoločnosti Hammerbacher SK,  ktorým chceme osobitne poďakovať.
Toto snaženie smeruje k rozšíreniu a vynoveniu expozície, ktorú maša Spoločnosť  otvorí pre návštevníkov Pukanských remeselníckych trhov 4. júla 2014. Už teraz sa tešíme na všetkých hostí, ktorí budú môcť vstúpiť do budovy expozície novými dverami, zhotovenými stolárskym majstrom Viliamom Šárnikom, ako ináč - ochotne a sponzorsky.
Všetkým patrí úprimné a veľké poďakovanie za odvedenú prácu a pomoc. Vedomie, že našu činnosť podporuje široká verejnosť, nám dáva silu a odhodlanie pokračovať v začatom diele.
Pavol Gembeš, foto:M. Gembešová Tomáš Palkovič a Ján Ľupták, foto:M. Gembešová
Mária Gembešová
Opäť sme o kus ďalej.

ÚvodMapa webu